W odpowiedzi na Wasze potrzeby,

stworzyliśmy dla Was listę pytań oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania.

Mamy nadzieję, że przysłużą się one i rozwieją wszelkie Państwa wątpliwości.

Po stosowaniu Divine Cream / Divine Elixir moja skóra się łuszczy i jest przesuszona. Czy mam alergie na kosmetyk? / Czy powinienem dalej stosować kosmetyk?

Niektóre skóry reagują przejściowym łuszczeniem o różnym stopniu nasilenia. Najczęściej łuszczą się skóry suche lub mieszane. Choroby takie jak łuszczyca lub zaburzenia hormonalne również mogą prowadzić do nieprawidłowości w funkcjonowaniu naskórka oraz jego przerostu.

Substancje stymulujące mikrozłuszczanie oraz namnażanie komórek naskórka np. azeloglicyna, przyspieszają ten proces. Skóra szybciej „zrzuca” nadmiar martwych komórek oraz mikrozaskórników. Dlatego przez chwilę zamiast szorstkości skóry, możemy obserwować złuszczanie lub nieznaczny wysyp krostek. Taki proces o zwykle malejącym nasileniu, może trwać 1-6 tygodni. Pozbycie się nadmiaru martwych komórek naskórka oraz mikrozaskórników, spowoduje, że skóra znacząco się wygładzi a jej praca znormalizuje. Dlatego, dla zdrowej kondycji skóry, warto przetrwać etap złuszczania i normalizowania się.

Co zrobić żeby łatwiej przetrwać złuszczanie?
Należy stopniowo zwiększać częstotliwość stosowania Elixiru lub Divine Cream np. na początku przez pierwszy tydzień wklepujemy Elixir co drugi dzień. W kolejnym tygodniu raz dziennie, aż po codzienną aplikację rano i wieczorem.

Po użyciu Divine Cream, zauważyłam na mojej skórze wypryski i zaczerwienienia co to może być?
W szczególności u osób z zaburzeniami hormonalnymi lub na skórach tłustych, mieszanych, w strefie T jest bardzo dużo martwych komórek naskórka i zapchanych gruczołów łojowych, powstałych przez rogowacenie wewnątrzmieszkowe (nie mylcie z rogowaceniem okołomieszkowym) i sebum.

Przyspieszenie przez substancje zawarte w recepturach Samarité procesów namnażania naskórka, a co za tym idzie również jego stopniowego złuszczania może się wiązać z tzw. „oczyszczaniem się” skóry z pierwotnych zmian niezapalnych mikrozaskórników lub wtórnych zmian zapalnych np. grudki, krostki.

Proces tzw. „oczyszczania się” skóry dobrze znany osobom poddającym się terapiom retinolowym może trwać ok. 1-3 tygodni. Zanika po max. 6 tygodniach.

Przez chwilę stan cery pogarsza się żeby końcowo osiągnąć zdrową skórę. Warto przeczekać ten czas trwając w terapii.

Bezolejowe formuły serii Divine nie predysponują skóry do tzw. trądziku kosmetycznego.

Czy kosmetyki Samarité są odpowiednie dla skóry wrażliwej, skłonnej do alergii?
Kosmetyki Samarité bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji skór problematycznych i wrażliwych. Podstawa pielęgnacji skóry wrażliwej to Divine Cream. Odbudowuje płaszcz hydrolipidowy poprawiając odporność skóry na negatywne czynniki zewnętrzne w tym alergeny oraz przyspiesza proces łagodzenia stanów zapalnych i rumienia. Jeśli skóra wrażliwa ma problem z licznymi stanami zapalnymi lub jest dojrzała, potrzebuje działania przeciw wolnym rodnikom, to należy włączyć do pielęgnacji Divine Elixir. Efekt przeciwzapalny oraz antyoksydacyjny poprawia stan skór wrażliwych lub alergicznych. Eliksir można stosować raz lub dwa razy dziennie pod Divine Cream lub Supreme Balm. Gdy skóra wrażliwa lub skłonna do alergii ma deficyt lipidów. Jest ściągnięta, łuszcząca lub swędząca warto wprowadzić do pielęgnacji Supreme Balm. Balm można stosować jako krem maskę dwa razy w tygodniu lub codziennie na dzień lub na noc. Balm można nakładać na Elixir.
Czy kosmetyki naturalne nie uczulają?
Każdy produkt/ składnik może wywołać alergię, natomiast w Samarité skonstruowano receptury tak, aby to ryzyko możliwie zminimalizować. Zamiast zastosować jeden ekstrakt działający kierunkowo, zastosowano grupę ekstraktów działających podobnie, dzięki temu zabiegowi obniżono stężenie poszczególnych potencjalnych alergenów nie obniżając skuteczności produktu. To bardzo innowacyjne podejście, które też w łatwy sposób wyjaśnia, dlaczego skład produktów Samarité jest tak bogaty.
Jak stosować Samarité do cery suchej?
Na dzień: Divine Elixir + Divine Cream
Na noc: Divine Elixir + Divine Cream/Supreme Balm

Dla osób ze skórą suchą polecamy dodanie do Divine Cream odrobiny Supreme Balm. Ewentualnie skórę pokrytą Divine Cream, można miejscowo posmarować bardzo cienką warstwą Supreme Balm.

U osób z ekstremalnie suchą skórą sprawdzi się połączenie Divine Eixir z Supreme Balm. Codzienne stosowanie Balmu jako kremu do twarzy zalecamy tylko przy skórach bardzo suchych.

Połączenie Elixiru i Balmu to również bardzo dobra forma uzupełniania lipidów w naskórku u osób ze skórą suchą ale z tendencją do zanieczyszczania się lub rozszerzania ujść gruczołów łojowych.

O pielęgnacji różnych typów skóry, piszemy w tym artykule, zachęcamy do lektury!

Jak stosować Samarité do cery tłustej?
Na dzień i na noc: Divine Elixir

Dla skóry z łojotokiem Divine Elixir może być jedynym preparatem pielęgnacyjnym.

Normalizuje pracę gruczołów łojowych, działa antybakteryjnie, nawilżająco i pobudzająco. W skórze z łojotokiem obserwuje się liczne procesy utleniania oraz reakcje wolnorodnikowe. Dlatego skóra z łojotokiem bez względu na wiek ma wzmożone zapotrzebowanie na antyoksydanty. Zawarty w Elixirze niacynamid oraz zioła takie jak róża damasceńska, kardamon, czyściec i wiele innych wykazują silne działanie w reakcjach zwalczających wolne rodniki. Filtraty drożdżowe wspomagają prawidłową florę bakteryjną.

Jeśli skóra nie będzie dostatecznie nawilżona można wspomóc pielęgnację pozbawionym olejów Divine Cream. Krem można stosować raz dziennie lub co drugi dzień.

O pielęgnacji różnych typów skóry, piszemy w tym artykule, zachęcamy do lektury!

Jak stosować Samarité do cery mieszanej?
Na dzień : Divine Elixir/ Divine Cream
Na noc: Divine Elixir + Divine Cream

Skóry mieszane, jednocześnie muszą być poddawane mikrozłuszczaniu i efektywnemu nawilżaniu. Wówczas nadmierna praca gruczołów łojowych wycisza się a skóra normalizuje. Dodatkowo codziennie lub co drugi dzień można dodać do Divine Cream odrobinę Supreme Balm, który uzupełni lipidy, ale nie przetłuści skóry. Sami znając naszą skórę, czujemy kiedy jest zbyt napięta lub odwodniona, wówczas włączmy do pielęgnacji niewielkie ilości Supreme Balm.

O pielęgnacji różnych typów skóry, piszemy w tym artykule, zachęcamy do lektury!

Czy kosmetyki Samarite można stosować będąc w ciąży?
Kosmetyki Samarite mogą być używane przez kobiety w cięży. Nie zawierają retinolu i związków agresywnie złuszczających naskórek.

Potrzeby skóry u kobiet w ciąży, odmieniają się wraz z postępującymi zmianami hormonalnymi. Podstawą pielęgnacji skóry twarzy jest Divine Elixir o wielokierunkowym działaniu. Pobudza skórę i procesy antyoksydacyjnie, łagodzi stany zapalane, przyspiesza gojenie, nawilża, rozjaśnia. Uzupełniająco do Elixiru będzie działał Divine Cream o właściwościach nawilżających, wygładzających i anti aging.

Supreme Balm stanowi kompletną pielęgnację ciała kobiety ciężarnej. Natłuszcza skórę, przeciwdziała rozstępom, niweluje zaczerwienienie i swędzenie skóry całego ciała w szczególności brzucha i biustu.

Czy kosmetyki Samarité można stosować karmiąc piersią?
Kosmetyki Samarite mogą być używane przez kobiety karmiące piersią. Supreme Balm wspomaga również walkę z rozstępami i ułatwia późniejszą pielęgnację blizny po cesarskim cięciu.
Które kosmetyki polecane są wspomagająco przy leczeniu trądziku?
Bardzo dużo zależy od tego jak trądzik przebiega. Jakie są problemy towarzyszące i przede wszystkim jak wygląda leczenie.

Jeśli głównym problemem skóry trądzikowej jest łojotok lub stany zapalne, wówczas idealnie zadziała bezolejowy Divine Elixir zawierający wyciąg z 26-ciu ziół.

Jeśli skóra trądzikowa przesusza się, zalecamy stosowanie Divine Cream. Posiada podobnie jak Elixir bezolejową formułę. Krem zawiera emolienty roślinne o udowodnionym wielogodzinnym nawilżaniu i wiele innych składników wpływających na procesy biologiczne zachodzące w naskórku.

W przypadku stosowania leków doustnych lub na skórę o silnym działaniu wysuszającym, zalecamy stosowanie kilka razy w tygodniu Supreme Balm. Ma działanie regenerujące, antybakteryjne i antyoksydacyjne.

Czy Supreme Balm można stosować przy problemach skórnych?
Supreme Balm wykazuje korzystne wielokierunkowe działanie na skóry problematyczne. Bazą Balmu jest nie jak w większości balsamów mieszanina syntetycznych emolientów ale połączenie naturalnych wosków i olejów. Supreme Balm nie zawiera parafiny oraz olejów mineralnych.

Supreme Balm działa wielokierunkowo:

 • zmniejsza uczucie świądu
 • przyśpiesza gojenie uszkodzeń naskórka
 • zmniejsza obrzęk
 • przeciwdziała rozstępom
 • redukuje z rogowacenia naskórka np.: łokci, pięt
 • wykazuje funkcje antybakteryjne i przeciwgrzybicze

Wyjątkowo starannie i uczciwie skomponowana receptura Supreme Balm zaspokaja potrzeby pielęgnacji skór z problemem:

  • atopii
  • łuszczycy
  • łojotokowego zapalenia skóry
  • stanów zapalnych, świądu i łuszczenia owłosionej skóry głowy
  • rybiej łuski
  • suchości skóry
  • rogowacenia okołomieszkowego
  • pękającej skóry dłoni, pięt i łokci
  • w terapii przeciw odleżynom, przeciw rozstępom
  • przyspiesza gojenie tatuażu
  • przynosi ulgę po zadrapaniach, otarciach i ukąszeniach

Stosując pielęgnację Samarite nie przerywaj leczenia oraz nie odstawiaj leków bez konsultacji z lekarzem.

Czy Supreme Balm można stosować do cery trądzikowej?
Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb skóry oraz przebiegu trądziku. Uogólniając, skóry trądzikowe najlepiej reagują na lekkie formuły kosmetyków oraz pielęgnację bez olejów. Niebieska seria Divine działa nawilżająco, seboregulująco i antybakteryjnie dlatego polecamy ją osobom z problemem trądziku lub łojotoku.

Niestety leczenie trądziku w terapiach doustnych lub formie preparatów do stosowania zewnętrznego (maści, kremy, płyny), często wiąże się z odwodnieniem skóry i silnym podrażnieniem. Zalecamy wówczas zastosować Supreme Balm, dwa razy w tygodniu na noc. Taka częstotliwość stosowania Balmu nie wpłynie na nadmierną produkcję sebum. Balm doskonale nawilży, ukoi i uzupełni lipidy na podrażnionej i przesuszonej skórze.

Czy Supreme Balm można stosować u dzieci?
Produkty Samarité nie są stricte przeznaczone dla dzieci, natomiast ich skład nie jest dla nich szkodliwy. Przez użyciem należy wykonać próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry, jeśli wszystko jest w porządku, można stosować Supreme Balm u dziecka.
Czy kosmetyków Samarite mogą używać nastolatki?
Dla skór młodych, najczęściej jedynym potrzebnym kosmetykiem pielęgnacyjnym jest Divine Elixir. Idealny wybór na pierwszy kosmetyk nastolatka. Bezolejowa formuła i bogata zawartość ziół przeciwdziała pojawianiu się zaskórników, zmniejsza już istniejące zmiany oraz rozjaśnia przebarwienia pozapalne. Elixir należy stosować raz lub dwa razy dziennie. Jeśli skóra jest bardzo odwodniona i łuszcząca wskutek terapii lekowych, należy dodatkowo raz dziennie zastosować krem nawilżający. Elixir przywraca prawidłowe pH skóry, więc nie ma potrzeby stosowania dodatkowo toniku. Stosowanie Elixiru oraz wszystkich kosmetyków Samarite można łączyć z kuracją przeciwtrądzikową.

Divine Elixir można stosować jako nawilżająco łagodzący preparat po goleniu zarostu na twarzy u nastolatków oraz mężczyzn.

W moim Supreme Balm zauważyłam kuleczki, co to jest?
Kuleczki w Supreme Balm to masło shea, które może się krystalizować, ale nie musi. Jest to zależne od bardzo wielu czynników np. temperatury. Proces, który może zachodzić lecz nie należy się nim przejmować, nie zmienia on właściwości produktu. Masło shea rozpuści się razem z innym składnikami już w trakcie rozgrzewania Balmu w dłoniach lub w czasie aplikacji na skórę. Zalecamy przy każdej aplikacji Balmu, rozgrzać odrobinę kosmetyku, pocierając go w dłoniach. Czynność ta zwiększy wydajność Balmu oraz zmniejszy uczucie tłustości.
Dlaczego produkty nie są w szklanych opakowaniach?
Z pełną świadomością zdecydowaliśmy się na tego typu opakowania. Produkty Samarité to kosmetyki dla każdego – zawsze i wszędzie, w tym dla rodzin z dziećmi i osób podróżujących. Zależało nam na opakowaniach praktycznych, bezpiecznych i lekkich. Tworzywo użyte w produkcji naszych słoiczków, w pełni nadaje się do recyklingu, jest przetwarzane w 100%. Zużyty słoiczek należy zutylizować w pojemniku na plastik. 30% składu opakowania to substancje pozyskane z natury- dokładnie z trzciny cukrowej. Zastosowanie takiego rozwiązania obniża aż o 20% produkcję CO2 w porównaniu do ,,zwykłego plastiku”. Fabryka, w której są produkowane, wykorzystuje odzysk z ciepła ziemi oraz, stosuje najnowocześniejsze maszyny, które minimalizują zużycie energii oraz wody, a wszystkie odpady wynikające z produkcji są przetwarzane na nowe opakowania.
Czy produkty Samarité są testowane na zwierzętach?
Nie, ani produkty ani i komponenty nie są testowane na zwierzętach.
Czy produkty Samarité są wegańskie?
Produkty z serii Divine są w 100% wegańskie, natomiast produkty z serii Supreme – nie – zawierają lanolinę i wosk pszczeli.
Czy produkty Samarité można stosować po zabiegach kosmetologicznych i medycyny estetycznej (mezoterapia, kwasy, laser, laser frakcyjny, pico, depilacja laserowa)?

Nawilżanie i natłuszczanie wykonujemy zależnie od zaleceń kosmetologa/lekarza wykonującego mezoterapię, peeling, zabieg laserowy. Dużo zależy od tego czy nasza skóra zna już kosmetyki Samarité oraz jak bardzo naskórek został uszkodzony w trakcie zabiegu.

Mezoterapia
Ewentualne zasinienia i opuchliznę zminimalizuje działanie składników które zawarte są w Divine Elixir. Dwa razy dziennie stosujemy serum pod krem. Skóra po zabiegu mezoterapii powinna być masowana przez nas w domu. Idealnie do masażu oraz nawilżania sprawdzi się Supreme Balm. Niewielką ilość kremu rozgrzewamy dłoniach i nanosimy na twarz. Po zakończonym masażu Balmu nie zmywamy tylko ewentualny nadmiar wmasowujemy w szyję i dekolt. Skóra będzie miękka i doskonale zaktywowana do czerpania z preparatu, który został wstrzyknięty.

Peelingi chemiczne
Gdy złuszczanie jest duże zalecamy delikatne natłuszczane Supreme Balm. Balm złagodzi ściągnięcie skóry i zmniejszy swędzenie. Nie zaklejajmy jednak skóry zbyt mocno kosmetykami w trakcie procesu złuszczania. Zbytnie natłuszczanie może przynieść efekt odwrotny od oczekiwanego.

Niewielkie złuszczanie nie wymaga dużego natłuszczania. Właściwości Divine Cream pozwolą skórze zaczerpnąć jak najwięcej korzyści z zabiegu złuszczającego. Divine Cream zadziała silnie nawilżająco przy delikatnych peelingach np. kwasem migdałowym, azelainowy, ferulowym, pirogronowym. Składniki takie jak trokserutyna uszczelniają naczynia zmiejszając rumień i antyzapalne.

Dermapen, Fraxel, pico, q-switch
W pierwszej fazie pielęgnacji uszkodzonej skóry zalecamy preparaty barierowe. Cienka warstwa Supreme Balm ochroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi a w dalszym czasie stosowania przyspieszy regenerację oraz zapewni skórze odpowiednie warunki do przebudowy kolagenu i elastyny wywołanej zabiegiem. Składniki Balmu zadziałają antybakteryjnie i zmniejszą obrzęk.
Po ok. 3 dniach zalecamy wprowadzenie Divine Elixir. Po oczyszczeniu skóry, wklepujemy w nią Elixir a następnie nakładamy cienką warstwę Balmu. Elixir zawiera filtraty drożdżowe, zapewniające skórze odpowiednią florę bakteryjną oraz niacynanid działający przeciw wolnym rodnikom. Ziołowe ekstrakty z róży damasceńskiej, chabra i arniki zmniejszą rumień i wspomogą naczynia krwionośne. Elixir przywraca skórze optymalne pH, co ułatwia gojenie się skóry.

Optymalne warunki do regeneracji oraz wspomaganie procesów zachodzących w naskórku, pomogą zyskać najlepsze efekty zabiegów złuszczająco przebudowujących skórę.

Depilacja laserowa
Uszkodzony naskórek i martwy włos to idealne siedlisko do namnażania się bakterii. Supreme Balm zawiera liczne wyciągi ziołowe o działaniu antybakteryjnym, przeciwgrzybiczym i zmniejszającym uczucie swędzenia. Emolienty roślinne wbudowują się w warstwę rogową naskórka wpływając na jego poziom nawilżenia, dzięki czemu uszkodzona po laserze skóra szybciej się regeneruje. Balm można stosować już od pierwszego dnia po depilacji laserowej. Aby ułatwić wypadanie martwych włosów z mieszka włosowego zaleca się regularne peelingi na okolicy zabiegowej.

Czy w sprzedaży są dostępne próbki?
Nie, nie sprzedajemy próbek, dołączamy je bezpłatnie do każdego zamówienia. Są one również dostępne w punktach stacjonarnych, które prowadzą dystrybucję produktów Samarité oraz u naszych partnerów online, do wybranych zamówień. Pełna lista partnerów TUTAJ.

 


Samarité to obietnica, która zawsze się spełnia.

Autor
Expert Samarité
Wioletta Kaniewska
mgr farmacji, kosmetolog

0
POWIADOM MNIE O DOSTĘPNOŚCI PRODUKTU